Świątecznie

      Comments Off on Świątecznie

Świetującym – wszystkiego najlepszego!

Podczas gdy większość Czytelników przygotowywała dwanaście lub trzynaście dań, ubierała choinkę i szykowała się do kilkudniowego odpoczynku – u nas trwała przeprowadzka (świętować będziemy wedle starego kalendarza). Dziś krótka przerwa, od poniedziałku ciąg dalszy. Czeka nas jeszcze nieco remontów zaniedbanych budynków, ale mamy nadzieję że najistotniejsze przedsięwzięcia szybko wykonamy.

Jak zaplanowaliśmy wcześniej, dotychczasowa zagroda w Wyczółkach docelowo stanie się w całości zagrodą agroturystyczną, tu mamy sporo pracy ale stopniowo zrealizujemy wszystkie plany i zadania. Początek już jest, zadowoleni goście również, a to najważniejsze. Na razie, ponieważ już niebawem będziemy na stałe kilka kilometów dalej, instalujemy monitoring bo “strzeżonego Pan Bóg strzeże”.

Zima natomiast jest (znów!) zgodna z moimi przewidywaniami, zapowiadałam wczesną (sejmiki bocianie na naszym polu pod koniec lipca, odlot bocianów około 10 sierpnia!) co się spełniło, łagodniejszą (konie które przyjechały z Anglii wogóle nie zapuściły sierści zimowej, a tutejsze obrosły minimalnym futrem!), zobaczymy czy będzie też krótsza niż zwykle, co podejrzewam. Jest w kazdym razie bardzo mokro, śniegu wiele nie było a dziś rano znów padał deszcz.