Propaganda a fakty, czyli zaprzeczanie prawdzie

Gdybym nie żyła na Podlasiu i nie znała pewnych historii z opowiadań świadków, pewnie też bym nie wierzyła, napędzana propagandą rozgłaszaną gdzie tylko się da. Mam jednak swoja opinię, wyrobioną na podstawie własnych analiz, po zgromadzeniu faktów.

W roku 2011 Sejm przyjął ustawę ustanawiającą “Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych”. Wówczas większość rządu stanowiła PO a prezydentem był Komorowski.

“Żołnierze Wyklęci” walczyli w podziemiu – przeciwko Sowietom, po 1944 roku. Problem w tym, ze swoje działania rozszerzyli o ludność cywilną – niezaprzeczalny fakt, poparty świadectwem żyjących nadal, naocznych swiadków.

W zeszłym roku zorganizowano pierwszy marsz nacjonalistów i narodowców w Hajnówce, gdzie kontrowersyjna postać Romualda Rajsa “Burego” była zdecydowanie wyniesiona na piedestał. Sęk w tym, że w Hajnówce nadal zyją krewni ofiar “Burego”. Zanim Czytelnik z oburzeniem zamknie stronę, zapraszam do przeczytania oświadczenia Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie poczynania “Burego” są opisane jako noszące znamiona ludobójstwa:

http://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/9989,Informacja-o-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802Zi-w-sprawie-pozbawienia-zycia.html

Zeszłoroczny marsz w Hajnówce miała objąć patronatem Kancelaria Prezydenta RP, jednakże w wyniku ogromnego oburzenia Podlasian, komunikat został szybko usuniety ze strony internetowej.

Jaki jest cel w honorowaniu ludzi, którzy mają na rękach krew niewinnych istot? Czy znów chodzi o podział Polaków? Słusznie nasze oburzenie budzą działania UPA na Wołyniu, ale dlaczego nie dostrzegamy czarnych owiec we własnej gromadzie? Dlaczego wybielamy ludzi, którzy dopuszczali się okrutnych, bezsensownych zbrodni?

Zapraszam do lektury interesującej polemiki:

http://magazynkontakt.pl/wykleci-przez-los.html

http://radekpusko.pl/zolnierze-wykleci-vs-bandyci-wykleci/

Zapraszam też do obejrzenia wypowiedzi naocznego świadka, Sergiusza Niczyporuka:

 

Oraz filmu “Siaroża” o Sergiuszu Niczyporuku i zabójstwach dokonanych przez “Burego”:

Leave a reply.